ЕЛЕКТРОННИЙ ЦИФРОВИЙ ПІДПИС ВВЕДУТЬ В ID-ПАСПОРТ

Особи, котрі досягли 18 років, отримуючи паспорт громадянина України з імплантованим безконтактним електронним носієм, можуть подати заяву про реєстрацію як підписників і укласти договір про надання послуг електронному цифровому підпису.

Послуги ЕЦП в частині, що стосується обслуговування посилених сертифікатів відкритих ключів (формування, поширення, скасування, зберігання, блокування й поновлення) фізичної особи, на ім’я якої оформлено ID-паспорт, надання інформації про чинні, скасовані й заблоковані посилені сертифікати відкритих ключів, послуги фіксації часу, консультації та інші послуги, визначені Законом «Про електронний цифровий підпис», надаються акредитованим центром сертифікації ключів МВС.

Уповноважені суб’єкти, визначені в Законі «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» як такі, що мають право видавати паспорт громадянина України, здійснюють представництво центру.

Порядок внесення засобів ЕЦП до чіпа в ID-паспорті, а також порядок надання послуг ЕЦП з використанням паспорта громадянина України затверджено постановою Кабміну від 30 листопада 2016 року № 869. Постанова набере чинності через місяць після офіційного опублікування.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *